środa, 29 marca 2017

Inteligentne zakupy – na czym polega smart shopping?Co zrobić, by zacząć płacić mniej za swoje zakupy? Jak znaleźć najlepsze okazje, a za zaoszczędzone pieniądze móc pozwolić sobie na dodatkowe przyjemności? Poniższy artykuł opisuje kilka podstawowych założeń smart shoppingu, czyli inteligentnego robienia zakupów. Codzienne ich stosowanie pozwala na kupowanie najlepszych produktów w najbardziej przystępnych cenach.

Jak przygotować się do inteligentnych zakupów?Ogromnym wsparciem dla smart shoppingu są liczne aplikacji mobilne i serwisy internetowe. Specjalnie przygotowane porównywarki pozwalają na wyszukanie najlepszych ofert. Nie do przecenienia jest rola modułów społecznościowych. Oceny, „łapki” czy komentarze pochodzące od wielu różnych użytkowników, mogą być pomocne w podjęciu najlepszej decyzji. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy bierze się pod uwagę zakup tańszej rzeczy, która jest produkowana przez mniej znaną firmę i pojawiają się wątpliwości co do jej jakości. Korzystanie z Internetu celem poznawania panujących opinii i porównywania cen, to jeden z ważnych kroków na drodze do inteligentnych zakupów.

Inna ważna zasada smart shoppingu to nie uleganie impulsom. Na co dzień jesteśmy poddawani wielu wpływom perswazyjnym czy nawet manipulacyjnym. Odbywa się to za pośrednictwem radia, telewizji, plakatów czy billboardów. Dobrze jest przyzwyczaić się do takich komunikatów i traktować ich treść z przymrużeniem oka. Warto pamiętać, że to, co rzekomo ma być dla nas świetną okazją, stanowi – przede wszystkim – istotny cel sprzedażowy danej firmy.

Przydatnym narzędziem do robienia inteligentnych zakupów będą wszelkiego rodzaju kody rabatowe. Planując wakacyjny wyjazd, warto dokonać rozpoznania na różnych frontach. Może się okazać, że atrakcyjny i wygodny hotel wyprzedaje dobre miejsca, ale pod warunkiem dokonania znacznie wcześniejszej rezerwacji. Dzieje się tak, ponieważ oprócz – dobrze już znanych – ofert last minute, coraz częściej skorzystać można z propozycji first minute. Podobnie jest w przypadku biletów lotniczych czy autokarowych, obejmujących dalekie trasy. W przypadku, kiedy pojawia się naprawdę dobra okazja, a do wypłaty zostało jeszcze wiele czasu, można skorzystać z chwilówki. Odpowiednio dobrany czas spłaty oraz wysokość zobowiązania, pozwolą uregulować ją w terminie, a wydrukowany uprzednio bilet na wymarzone wakacje będzie czekał na biurku dużo wcześniej. Na rynku dostępny jest szereg ofert, które warto uprzednio porównać pod kątem danej potrzeby.

Jaką rolę w smart shoppingu odgrywają programy lojalnościowe?


Każdy, kto posiada kartę partnerską stacji paliw, wie o tym, jak dużą rolę odgrywa częstotliwość transakcji. Podobnie jest w hipermarketach. Dobrym krokiem w kierunku inteligentnych zakupów jest odebranie takich kart z miejsc, w których często robimy zakupy. Dzięki nim można niektóre rzeczy zdobyć taniej lub zamienić uzyskane punkty na atrakcyjne nagrody. Jeżeli niezależnie od okoliczności tankuje się paliwo lub robi codzienne zakupy w określonym miejscu, to czemu nie czerpać z tego dodatkowych korzyści?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz